May 7, 2024

Τανάγρας 30 – Λαμία

Διέλευση της Ολυμπιακής Φλόγας, των Ολυμπιακών Αγώνων “Παρίσι 2024”, στη Λαμία

1 min read

Ο Δήμος Λαμιέων, σε συνεργασία με την Ελληνική Ολυμπιακή Επιτροπή, προσκαλεί όλους τους μαθητές/τριες, της Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Ν. Φθιώτιδας, μαζί με τους γονείς τους, να παραστούν στην
τελετή διέλευσης της Ολυμπιακής Φλόγας στην Λαμία στις 20 Απριλίου 2024 και ώρα 18:30 στην πλατεία Διάκου.

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΟΒΑΘΜΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ

Την Τρίτη 16/4/2024 είχαμε την ευκαιρία επίσης να παρακολουθήσουμε ζωντανά από την αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου μας  την Τελετή της Αφής της Ολυμπιακής Φλόγας από την Αρχαία Ολυμπία, που πραγματοποιείται πριν από κάθε Ολυμπιάδα και αναγγέλλει την έναρξη των Ολυμπιακών Αγώνων.

(Visited 16 times, 1 visits today)
0 Shares