May 19, 2024

9ο Γυμνάσιο Λαμίας

Τανάγρας 30 – Λαμία

Ημερίδα παρουσίασης προγραμμάτων σχολικών δραστηριοτήτων

1 min read

Με μεγάλη επιτυχία παρουσιάστηκαν στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου μας ,την Τρίτη 16 Μαΐου 2023 ,τα προγράμματα όλων των σχολείων για τη σχολική χρονιά 2022-23 με διοργανώτρια την κ. Τζένη Παπαγιαννοπούλου.

Στην εκδήλωση παραβρέθηκε η περιφερειακή Διευθύντρια κ.Ελένη Μπενιάτα και ο Διευθυντής Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης κ. Κωνσταντίνος Σπαλιώρας καθώς και πολλοί Διευθυντές , εκπαιδευτικοί και μαθητές σχολείων της πόλης μας.

Όλα τα προγράμματα έδειξαν ότι δεν στηριζόμαστε πλέον στην Νοησιαρχική μάθηση αλλά στη βιωματική που ενισχύει τις γνώσεις και δεξιότητες των μαθητών.

Πολλά συγχαρητήρια σε όλους τους συμμετέχοντες.

Δείτε το πρόγραμμα της εκδήλωσης εδώ

Σχετικό άρθρο για την ημερίδα στην ιστοσελίδα της ΔΔΕ Φθιώτιδας https://dide-new.fth.sch.gr

(Visited 73 times, 1 visits today)
0 Shares