May 19, 2024

9ο Γυμνάσιο Λαμίας

Τανάγρας 30 – Λαμία

Προετοιμασία για την έναρξη λειτουργίας της εφαρμογής e-εγγραφές για το σχολικό έτος 2023-24

1 min read

Ενόψει της λειτουργίας της εφαρμογής e-εγγραφές για την υποβολή των ηλεκτρονικών αιτήσεων εγγραφής, ανανέωσης εγγραφής ή μετεγγραφής των μαθητών/τριών στην Α΄, Β΄ και Γ΄ τάξη των Δημόσιων Ημερησίων και Εσπερινών ΓΕ.Λ.1 , ΕΠΑ.Λ. και Π.ΕΠΑΛ. για το σχολικό έτος 2023-2024 ,παρακαλούνται οι γονείς/κηδεμόνες εφόσον μελετήσουν προσεκτικά την ΕΠΙΣΤΟΛΗ ΠΡΟΣ ΓΟΝΕΙΣ να συμπληρώσουν τις παρακάτω  Υπεύθυνες Δηλώσεις  και οι  δύο γονείς/κηδεμόνες, εφόσον υπάρχουν, και εν συνεχεία και οι δύο Υ.Δ. να επιστραφούν στη σχολική μονάδα έως τις 15-05-2023, είτε με γνήσιο της υπογραφής είτε μέσω gov. gr.
Επισημαίνεται ότι στις δύο Υ.Δ. θα πρέπει να ταυτίζεται η διεύθυνση κατοικίας του/της μαθητή/τριας.

Για τις λεπτομέρειες της διαδικασίας και της έναρξης λειτουργίας της εφαρμογής, θα αποσταλεί νεότερη εγκύκλιος.

2. ΕΠΙΣΤΟΛΗ ΠΡΟΣ ΓΟΝΕΙΣ

ΥΔ_e-εγγραφές_Α

ΥΔ_e-εγγραφές_Β

(Visited 26 times, 1 visits today)