May 7, 2024

Τανάγρας 30 – Λαμία

Δράση για τον Σχολικό Εκφοβισμό

1 min read

Την Παρασκευή 29 Μαρτίου 2024 ομάδα μαθητών του σχολείου μας συμμετείχε σε δράση που οργάνωσε ο Δήμος Λαμιέων μαζί με την Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση Φθιώτιδας και πραγματοποιήθηκε στο Δημοτικό Θέατρο Λαμίας. Εκεί «Το Χαμόγελο του Παιδιού» παρουσίασε την ταινία μικρού μήκους «Οι σκέψεις της Νεφέλης». Μια ταινία που
δημιούργησε «Το Χαμόγελο του Παιδιού» με σκοπό να δώσει υπόσταση και φωνή στα συναισθήματα που βιώνει ένα παιδί που δέχεται Bullying και να αφυπνίσει τη σχολική κοινότητα, αλλά και την κοινωνία στο σύνολό της. Η δράση πραγματοποιήθηκε στο πλαίσιο ευαισθητοποίησης και κινητοποίησης μαθητών, μαθητριών και εκπαιδευτικών για τον Σχολικό Εκφοβισμό.

(Visited 5 times, 1 visits today)
0 Shares