May 19, 2024

Εκπαίδευση στις «Πρώτες Βοήθειες» για τους μαθητές της Α’ Τάξης

1 min read

Σύλλογος  Γονέων & Κηδεμόνων 9ου Γυμνασίου Λαμίας

Ο Σύλλογος Γονέων & Κηδεμόνων του 9ου Γυμνασίου Λαμίας, σε  συνεργασία με το Σχολείο και τον Ελληνικό Ερυθρό Σταυρό (Περιφερειακού Τμήματος Λαμίας) διοργανώνουν εκπαιδευτική δράση με θέμα τις «Πρώτες Βοήθειες». Σκοπός της προσπάθειας αυτής είναι να διδαχτούν οι μαθητές απλές τεχνικές Πρώτων Βοηθειών, προσαρμοσμένες στην ηλικία τους, ώστε να μπορούν να αντιμετωπίσουν ένα έκτακτο περιστατικό μικροατυχήματος ή ξαφνικής αδιαθεσίας μέχρι την μεταφορά του ασθενούς και την παροχή οργανωμένης ιατρικής φροντίδας. Η παρουσίαση/εκπαίδευση για τους μαθητές της Α’ Τάξης θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή 14/2/20 στις 9:45 π.μ. στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου.

Με τιμή το Δ.Σ

(Visited 15 times, 1 visits today)
0 Shares