May 19, 2024

Τανάγρας 30 – Λαμία

Συμμετοχή του σχολείου μας στην εκδήλωση για την Ημέρα Ασφαλούς Διαδικτύου 2024

1 min read

Η Ημέρα Ασφαλούς Διαδικτύου διοργανώνεται κάθε χρόνο από το Πανευρωπαϊκό Δίκτυο Εθνικών Κέντρων Ενημέρωσης και Επαγρύπνησης INSAFE (https://www.betterinternetforkids.eu), με στόχο την προώθηση της ασφαλέστερης και πιο υπεύθυνης χρήσης των οnline τεχνολογιών και των κινητών τηλεφώνων, ιδίως μεταξύ των παιδιών και των νέων σε όλο τον κόσμο.
Την ευθύνη οργάνωσης στη χώρα μας έχει το Ελληνικό Κέντρο Ασφαλούς Διαδικτύου του ΙΤΕ.

Το σχολείο μας συμμετείχε στην εκδήλωση αυτή όπου οι μαθητές μας μέσα από μια διαδραστική παρουσίαση και παιχνίδια δραστηριοτήτων,  ενημερώθηκαν για το πως μπορούν να συμπεριφέρονται με ευγένεια, πως να προάγουν την ισότητα και πως να επιδεικνύουν ενσυναίσθηση και αλληλεγγύη στο διαδίκτυο.

Βεβαίωση συμμετοχής για το σχολείο μας εδώ

(Visited 20 times, 1 visits today)
0 Shares