May 19, 2024

9ο Γυμνάσιο Λαμίας

Τανάγρας 30 – Λαμία

Ενημερωτική δράση με θέμα τις «Εξαρτήσεις»

1 min read

Σύλλογος Γονέων & Κηδεμόνων 9ου Γυμνασίου Λαμίας

Ο Σύλλογος Γονέων & Κηδεμόνων του 9ου Γυμνασίου Λαμίας, σε συνεργασία με το Σχολείο και το «ΚΕΝΤΡΟ ΠΡΟΛΗΨΗΣ ΤΩΝ ΕΞΑΡΤΗΣΕΩΝ ΚΑΙ ΠΡΟΑΓΩΓΗΣ ΤΗΣ ΨΥΧΟΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΥΓΕΙΑΣ «ΚΕ.Π.Ε.Π.Ψ.Υ» – Π.Ε ΦΘ/ΔΑΣ» διοργανώνουν ενημερωτική δράση με θέμα τις «Εξαρτήσεις». Το Κέντρο Πρόληψης Ν. Φθιώτιδας εφαρμόζει προληπτικά προγράμματα, στόχος των οποίων είναι η ενίσχυση προσωπικών και κοινωνικών δεξιοτήτων των εφήβων, η διεύρυνση δυνατοτήτων εξεύρεσης εναλλακτικών λύσεων στα καθημερινά τους προβλήματα αλλά και η εκμάθηση τρόπων αντίστασης στην πίεση των συνομηλίκων για χρήση ουσιών. Η δράση θα ξεκινήσει την Δευτέρα 9/3/20 για τους μαθητές της Β’ Τάξης και θα συνεχιστεί την Τετάρτη 11/3/20 για τους μαθητές της Γ’ Τάξης.
Με τιμή το Δ.Σ

(Visited 19 times, 1 visits today)
0 Shares